Meble rattanowe

11W ostatnich latach bardzo popularne stały się meble rattanowe. Choć nie tylko meble wyrabia się z rattanu, są też przeróżne ozdoby. Słowo rattan, z malajskiego rotan, oznacza wiele gatunków palm pnących, które należą do rodziny arekowatych. Spotyka się je w lasach tropikalnych Azji Południowo-Wschodniej ( Indonezja i Ekwador ). To palmy o kolczastych, wiotkich i bardzo długich pędach. Pomimo, że gatunków tych palm jest około sześciuset, tylko kilka z nich może być wykorzystane do wyrobu różnych rzeczy. Kupowane są różne meble, meble biurowe, meble kuchenne. Meble do biura mogą mieć styl i jakość. Od tego zależy jak chętnie są kupowane.

Same rośliny pną się w górę wraz z innymi młodymi drzewami. Kiedy docierają do korony i gdzie gałęzie innych drzew się ze sobą stykają, pnącza przenoszą się na kolejne drzewo.
240 metrów to długość jaką mogą osiągnąć pnącza rotangu. Meblując mieszkanie mamy do wyboru kilka materiałów, z jakich chcemy mieć wykonane meble. Wszystko zależy od tego jaki mamy pomysł na dane wnętrze. Wybierając rattan jako ozdobę naszego mieszkania, stawiamy na nowoczesność. Meble rattanowe są lekkie i nadają styl naszemu mieszkaniu. Starożytność to epoka, w której powstały pierwsze meble rattanowe.